Şartname  

Şartname


GENEL BİLGİLER VE KİRALAMA KOŞULLARI


Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları

En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler A, B, C, D, E grubu araçları kiralayabilirler.

Kiralama Süresi 

En az kiralama süresi 24 saattir. 3 saati aşan gecikmeden 1 tam gün, 3 saate kadar olan gecikmelerden ise saat başına günlük kiralama ücretinin 1/3 i tahsil edilir. 

Uzun Süreli Kiralama

En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için merkez ofisimizin 
 GSM +90 533 168 64 10 - +90 530 637 37 10 - +90 532 151 09 99 numaralı telefonlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Fiyatlara Dahil Olmayan ve Olmayan Hususlar

Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme Ücreti, Bebek koltuğu ücreti, Port - bagaj ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Ödeme Şekillleri

Ödemeler geçerlilikleri KARADENİZ
 Rent A Car tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. KARADENİZ Rent A Car gerekli gördüğü, yaklaşık kira bedeline ek olarak 1.000 Euro depozit talep etme hakkını saklı tutar. Kiralama ücretleri bakım ve onarım giderlerini kapsamaz.

Sigortalar

KARADENİZ
 Rent A Car, müşterilerini gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. bu nedenle dört tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Bu sigortalar;

1. Hasar Sigortası: **Otomobilin alkollü ve/veya uyuşturucu etkisi altında kullanıldığı, yasal hız sınırları dışına çıkılması halinde, trafik zaptının tutulmadığı durumlarda ve 101 de 100 kusurlu olunduğu hallerde kaza sigortası geçersizdir.**

2.Hırsızlık Sigortası: Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı; araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içerisinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük hırsızlık sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde araç bedelini sigorta karşılar; müşteri aracın 30 gün içerisinde bulunduğu güne kadar olan ücreti ödemekle yükümlüdür.


3. Lastik / Cam / Far / Sinyal / Ayna: Araçlarda meydana gelebilecek lastik yarılması, far, sinyal, ayna kırılması ve stepne çalınması kasko kapsamı dışındadır. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük Lastik Cam Far Sinyal Ayna primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde hasar sorumluluğu ortadan kalkar. 

4. Ferdi Kaza Sigortası: Müşteri kiralama başlangıcında fiyat listesinde belirtilen günlük Ferdi Kaza  Sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde sigortanın sağlamış olduğu bütün haklara sahiptir.Daha geniş bilgi için lütfen ofislerimizle irtibat kurunuz.

Tek Yönlü Kiralamalar

Kiralanan aracın KARADENİZ Rent A Car ofislerinin bulunduğu başka bir şehirde bırakılması halinde; bırakılmak istenilen büronun uzaklığına göre fiyat hesaplanır ancak 10 gün ve üzeri kiralamalarda bu ücret müşteriden talep edilmez.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetlerimiz

Aşağıda gösterilen hizmetlerimizden yararlanılabilmesi için ek ücret alınmaktadır.

Port - Bagaj

Kiralamadan 24 saat önce haber verilmesi halinde günde 10 Euro karşılığı sağlanabilir.

Bebek Koltuğu

Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günde 7 Euro karşılığı sağlanabilir.

Yurtdışına Çıkış

KARADENİZ Oto Kiralama Rent A Car araçları ile yurtdışına çıkışlar izne bağlıdır. 


© 2018 Tüm Hakları Saklıdır.